Bez kategorii

Najchętniej sprowadzane auta ze Szwajcarii

Posted On 5 grudnia, 2019 at 7:57 pm by / No Comments

Szwajcaria – ten staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród Polaków, którzy pragną zdobyć samochód z zagranicy. Rodacy mają nie tylko ulubione państwa, w których nabywają pojazdy, ale i szczególne upodobania co do modeli aut. W ostatnim czasie (co można zauważyć, śledząc licytacje samochodów ze Szwajcarii), wyklarowała się ścisła czołówka. Oto egzemplarze, które wiodą prym wśród pojazdów sprowadzanych z górzystego kraju.

Audi A4

powypadkowe Szwajcaria

W ścisłej czołówce plasują się, co szczególnie nie dziwi, cztery pierścienie. Szczególną popularnością cieszą się samochody uszkodzone ze Szwajcarii, które można wylicytować za niewygórowaną kwotę, a następnie na własną rękę lub z pomocą fachowców dokonać remontu. Chcąc kupić pojazd tej marki z salonu, trzeba się liczyć z dość sporym wydatkiem, a taka forma zakupu sprawdza się na niemalże każdą kieszeń. Najliczniej nabywane jest Audi A4, z naciskiem na generację B7 oraz B8. Wiernych fanów tego producenta jest sporo, stąd też aukcje samochodów ze Szwajcarii marki Audi są szturmowane przez potencjalnych nabywców i charakteryzują się rekordową liczbą wyświetleń.

BMW 525

W zestawieniu nie mogło także zabraknąć niemieckiego koncernu motoryzacyjnego, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Chociaż BMW jest przedmiotem marzeń głównie młodych mężczyzn, to amatorzy znajdują się tak naprawdę w każdej grupie wiekowej. Jest to marka, która jest w stanie sprostać wymaganiom przynajmniej dwóch grup – miłośników elegancji ora fanów sporych prędkości. Stąd też wszystkie licytacje samochodów ze Szwajcarii tej marki biją rekordy jeśli chodzi o popularność. Najczęściej nabywane są pojazdy z serii V, a w szczególności model 525. Te auta z ubezpieczalni ze Szwajcarii są często warte sprowadzenia, a uszkodzenia nie są zbyt trudne do usunięcia jeśli zatrudnimy do remontu sprawnego fachowca.

Opel Insignia

powypadkowe ze Szwajcarii

Chociaż większość pewnie nie spodziewała się Opla w tym zestawieniu, to jednak pozory mylą. Być może inne modele tej marki nie mają wzięcia na stronach gdzie wystawiane są auta ze Szwajcarii, ale Insignia jest wyjątkiem od tej reguły. Jest produkowana przez niemiecką firmę od 2008 roku, co czyni z niej stosunkowo młode auto. Wielu osobom wizualna strona tego egzemplarza przypadła do gustu, gdyż bardzo różni się od klasycznej stylistyki, a jako że na polskim rynku nie ma zbyt wielu używanych Insigni, potencjalni nabywcy coraz częściej ściągają je z zagranicy. Tak jak w dwóch poprzednich przypadkach, jeśli Opel Insignia wystawiany jest na aukcje samochodów ze Szwajcarii, po bardzo krótkim czasie przestaje być dostępny dla licytatorów.

Volkswagen Passat

Tego pojazdu nie trzeba nikomu przedstawiać. Od bardzo wielu lat jest to ulubione auto dużej części Polaków i chociaż jego stereotypowy właściciel to oszczędny wąsacz w flanelowej koszuli, to z kolejnymi generacjami ten wizerunek odchodzi do lamusa. Volkswagen postanowił z biegiem czasu dodawać następnych porcji elegancji i klasy Passatowi, więc fakt, że model ten znajduje się w czołówce jeśli chodzi o najchętniej sprowadzane samochody ze Szwajcarii, w ogóle nie dziwi. Generacje B6, B7, B8 to te, które najmocniej podbiły serca miłośników auta dla ludu.

Škoda Octavia

uszkodzone Szwajcaria

Listę zamyka przedstawicielka czeskiej marki działającej także pod koncernem Volkswagen. Ten samochód osobowy klasy kompaktowej również jest stosunkowo często wybierany, co można zauważyć gołym okiem, przeglądając aukcje samochodów używanych ze Szwajcarii. Być może odbiega delikatnie od ścisłej czołówki zestawienia, co nie zmienia faktu, że amatorów tego modelu nadal nie brakuje. Škoda Octavia ceniona jest za niezawodność, atrakcyjną cenę oraz tanie naprawy, co może być przyczyną tego, że samochody uszkodzone ze Szwajcarii tej konkretnej marki są tak cenione przez nabywców.